Vaytur bir "M.G.Z. Abir Turizm" markasıdır. Türsab Belge No: A-7786
info@vaytur.com - 0216 414 1634 - 0224 221 3434
Süre: 15 Gece 16 Gün
Bölge: Moskova, St. Petersburg, Baltık İncileri ve Doğu Avrupa
Fiyat: 1199 €'dan başlayan fiyatlarla
Rezervasyon
 • 9 ÜLKE, 9 BAŞKENT ve 13 ŞEHİR
  15 GÜN 15 GECE
  14 GECE KONAKLAMA 1 GECE YOLCULUĞU
  22 TEMMUZ – 6 AĞUSTOS 2017
  Rezervasyon ve bilgi için satış danışmanı; Emrah İnci – 0552 337 3003

  1.GÜN

  TEKIRDAG – BÜKREŞ (555 KM)  22.7.2017

  Tekirdağ’da saat 22:00’te  belirtilen noktadan hareket ile Bükreş’e hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde Bükreş’e varışımızı tamamlıyoruz.

  2.GÜN

  BÜKREŞ  23.7.2017

  Sabah saatlerinde varışımız sonrası, turumuz için küçük Paris diye adlandırılan BÜKREŞ şehir merkezine  hareket ediyoruz. BÜKREŞ, Tuna Nehri’nin Dimbovita kolu üzerinde, yaklaşık 2.5 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazıları; Bükreş’in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesini sayabiliriz. Turumuz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

  3.GÜN

  BÜKREŞ – SINAI- BRAN – BRASOV (170 KM) 24.7.2017

  Sabah kahvaltı sonrası Romanya’nın önemli bir bölgesi olan Transilvanya’ya doğru yola çıkıyoruz. Gayet iyi korunmuş ortaçağ şehirlerini görmeye gidiyoruz. Sinaia’da Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peles Kalesi ve Şatosunu geziyoruz. Ardından Bran Kasabasında Drakula Şatosunu görüp, Braşov kentine geçiyoruz. Günümüzde hala Ortaçağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyor, Piata Sfatului, Mureşelinor Evi Müzesi, Braşov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını panoramik olarak görüyoruz. Konaklama Braşov bölgesinde hotelimizde.

  4.GÜN

  BRASOV – KISINEV (440 KM) 25.7.2017

  Sabah kahvaltı sonrası erken saat hareket ile Kişinev’e yolculuk. Öğleden sonra 16:00 civarı varış, görülecek yerler arasında; Büyük Stefan Cel Mare Anıtı ve Parkı, The Alley of Classics Parkı, Puşkin Anıtı ve Yaşadığı Ev, Eski Kliseler, Parlemento Meydanı ve Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Geceleme otelimizde.

  5.GÜN

  KISINEV – KIEV (480 KM) 26.7.2017

  Sabah kahvaltı sonrası erken hareket ile Kiev’e yolculuk. Öğleden sonra 16:00 civarı varış görülecek yerler arasında; Vladimirskaya caddesi üzerinden Merkez Opera ve Bale Binasının ardından Altın Kapı önünden geçip, Aya Sofya meydanında serbest zaman veriyoruz. Daha sonra aracımızla Parlamento Binası ve Kiev’deki 240 yıllık silah fabrikasının önünden geçerek, Kiev’in kurucularının heykeli önünde 10 dk. başka bir fotoğraf molası veriyoruz. Geceleme otelimizde.

  6.GÜN

  KIEV – MINSK (530 KM) 27.7.2017

  Sabah kahvaltı sonrası erken hareket ile Minsk’e yolculuk. Öğleden sonra 16:00 civarı varış, Beyaz Rusya`nın başkenti Minsk şehir turu sırasında Kutsal Ruh Katedrali, St. Peter ve Paul kilisesi, Troitskoye, Bağımsızlık Meydanı, Hukumet Binası, Krasny Roman Katolik Kilisesi ve İkinci Dunya Savaşı Kahramanları anısına yapılmış olan Zafer Meydanı goreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası serbest ve ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

  7.GÜN

  MINSK – MOSKOVA (720 KM)  28.7.2017

  Sabah kahvaltı sonrası erken hareket ile Moskova’ya yolculuk. Akşam üzeri sonra 18:00 civarı varış, otele yerleşme ve akşam serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  8.GÜN

  MOSKOVA 29.7.2017

  Sabah kahvaltısı sonrası tam günlük Moskova şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. Şehir turumuzda, görülecek yerler arasında Moskova’nın en büyük alışveriş merkezleri Manej ve Gum, Bolşoy Tiyatrosu, Tverskaya Caddesi, Karl Marks Anıtı, Aziz Vasili Kilisesi, Kurtarıcı İsa Katedrali, Poklonnoya Tepesi ve Kızıl Meydan. Şehir turunun ve serbest zaman geceleme hotelimizde.

  9.GÜN

  MOSKOVA – ST.PETERSBURG ( 720 KM) 30.7.2017

  Sabah kahvaltı sonrası erken hareket ile St. Petersburg yolculuğumuz başlıyor. Akşam üzeri 18:00 civarı varış, otele yerleşme. Akşam serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  10.GÜN

  ST.PETERSBURG 31.7.2017

  Sabah kahvaltısı sonrası panoramik şehir turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Şehir turumuzda Görülecek yerler Nevsky Caddesi, Puşkin Anıtı, Aziz Petro ve Pavel Kalesi, Avrora Savaş Gemisi, Saray Köprüsü, Meryem’e Müjde ve Teslis Köprüleri, Mermer Saray, Kışlık Saray, Amirallik Binası, İshak Katedrali, Kanlı Kilise, Kazan Katedrali, St. Petersburg Devlet Üniversitesi, Liman Fenerleri ve Savaş Müzesi. Tur bitimi ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

  11.GÜN

  ST.PETERSBURG – TALLIN ( 370 KM) 1.8.2017

  Sabah kahvaltı sonrası erken hareket ile Tallin yolculuğumuz başlıyor. Öğle 13:30 Suları Tallin varış, Tallin şehir turumuzda, gotik mimarinin en güzel örneklerini görme fırsatı yakalayacağımız şehir merkezi, Toompea Kalesi ve Tepesi, 13. YY Dome Katedrali, 19. YY Ortadoks Alexander Nevski Katedrali, 15. YY Belediye Binası ve St. Olaf Kilisesi bulunuyor. Şehir turumuzun ardından otele yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

  12.GÜN

  TALLIN – RIGA ( 310 KM) 2.8.2017

  Sabah kahvaltı sonrası erken hareket ile Riga’ya yolculuğumuz başlıyor. Öğle 13:00 Suları Riga varış, şehir turu ve konaklama Riga’da otelimizde.

  13.GÜN

  RIGA – VILNIUS ( 295 KM) 3.8.2017

  Sabah kahvaltı sonrası erken hareket ile Vilnius yolculuğumuz başlıyor. Öğle 13:00 Suları Vilnius varış, Varışımız sonrası Riga’nın tüm tarihi havasının solunacağı ve 800 yılın üzerinde bir geçmişe sahip olan, Old Town ismi verilen bölgesini gezmeye çıkıyoruz. Yaklasik olarak 2 saat sürecek olan bu gezimizde Riga Özgürlük Anıtı ve Meydanı, UNESCO tarafından dünya mirası listesine eklenmiş olan ve koruma altına alınan Dome Meydanı ve Katedrali’ni, St. Peter Kilisesini, Riga Kalesi’ni, St. Jacobs Kilisesini, İşgal Müzesi’ni ve şehrin Art Nouveau mimarisi ile işlenmiş adeta bir pasta görüntüsündeki caddelerini göreceğiz. Turumuz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

  14.GÜN

  VILNIUS- VARSOVA ( 465 KM) 4.8.2017

  Sabah kahvaltı sonrası erken hareket ile Varsova yolculuğumuz başlıyor. Saat 17:00 Suları Varsova varış, Görülecek yerler arasında; Panoramik olarak Kraliyet Sarayı, III. Zygmunt Waza sütün heykeli, Kraliyet Meydanı, Çanlı meydan, şehre giriş anıtsal kapısı Barbakan, Deniz Kızı Sirena anıtı göreceğimiz yerler arasındadır, şehir turu sonrası otelimize transfer konaklama Varsova da otelimizde.

  15.GÜN

  VARSOVA – LVIV ( 400 KM) 5.8.2017

  Sabah kahvaltı sonrası erken hareket ile Lviv yolculuğumuz başlıyor. Saat 16:00 Suları Lviv varış, Yürüyerek yapılacak olan turumuzda II. Dünya savaşında zarar görmemiş ender şehirlerinden biri olan Lviv trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydani, Poltva Nehri, en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydani görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve konaklama Lviv’de otelimizde.

  16.GÜN

  LVIV – TEKİRDAĞ – ISTANBUL  6.8.2017

  Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman, uçak saatine göre havalimanına transfer, program ve hizmetlerimizin sonu. Otobüs ile dönmek isteyen yolcularımız ile birlikte dönüş. Konaklama olmadan dönüş yapılacaktır.

  Fiyata Dahil Olanlar

  •   Luks Vaytur otobusleri ile ulasim
  • Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
  •  3-4* Otellerde  Oda kahvaltı konaklama
  • Programda belirtilen panoramik şehir turları
  •  Arac ici su, sıcak-soğuk içecek, kek vb ikramlar
  •  Şehir vergisi ve Gümrük vergisi

  Fiyata Dahil Olmayanlar

  •  Uçak bileti (İsteyen yolcularımız için grup olarak bilet alınabilir)
  •  Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
  •  Otelde alınan ekstralar.
  •  Tüm kişisel harcamalar
  • Öğle ve aksam yemekleri.
  •   Schengen – Rusya Vizesi (Yeşil Pasaporta vize yoktur)
  •  Yurtdışı çıkış harcı 15 TL.
  •  Yurtdisi seyahat saglik sigortasi
 • ÖNEMLİ

  Vaytur, hava yolu şirketi ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve YOLCU SAAT DEĞİŞİKLİĞİ RİSKİNİ KABUL EDEREKturu satın almıştır. BU TUR İÇİN YOLCULARIMIZIN SCHENGEN VİZESİ ALMALARI GEREKMEKTEDİR. VİZE BAŞVURUSU İÇİN EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT İLE ACENTAMIZDAN TEMİN EDEBİLECEĞİNİZ, VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR LİSTESİNDE BELİRTİLEN BELGELER GEREKMEKTEDİR. YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ İÇİN VİZE UYGULAMASI OLMAYIP, EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT TAŞIMALARI YETERLİDİR. VİZELER SEYAHAT BAŞLANGICINDAN ÖNCE TÜRKİYE’DEKİ İLGİLİ KONSOLOSLUKLARDAN ALINMAK ZORUNDADIR. GİRİŞ YAPILAN ÜLKENİN SINIR KAPILARINDA VİZE ALINAMAZ. VİZE ALINMIŞ OLMASI O ÜLKEYE GİRİŞ YAPILABİLECEĞİ ANLAMINA GELMEZ. PASAPORT POLİSİ SİZİ ÜLKEYE SOKMAMA YETKİSİNE SAHİPTİR. BÖYLE BİR DURUMDA SORUMLULUK YOLCUYA AİTTİR.

  DİĞER

  UYARI: Turumuz münferit olarak gerçekleşmekte olup, kişiye özel tur niteliği taşımaktadır. Uçak yoğunluklarına bağlı olarak müsaitlik ve fiyatlarda değişiklik meydana gelebilir. Turumuzda minimum 25 Kişi katılım şartı bulunmaktadır. Yetersiz katılımdan dolayı turun iptal edilmesi halinde son bildirim tarihi tur kalkış tarihinden 3 hafta öncesidir. Tura katılan Reşit olmayan kişilerin kaldığı yerdeki sorumlu kişi Tur Rehberi olup Tur Rehberi ve konaklama tesislerinin iletişim bilgileri, Tur başlangıç tarihinden 48 saat önce tüketicinin e-posta adresine gönderilecektir.   NOT: Panoramik şehir turları şehirlerin tanıtımı için düzenlenen gezilerdir. Şehir turları ve ekstra geziler, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Bu durumda Anitur, olabilecek en uygun alternatifi siz değerli misafirlerimize sunmakla yükümlüdür. Ekstra turlar minimum 15 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde ekstra turlar yapılamayabilir ya da fiyat değişikliği olabilir. BU TUR İÇİN YOLCULARIMIZIN VİZE ALMALARI GEREKMEKTEDİR. YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ İÇİN VİZE UYGULAMASI OLMAYIP, EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT TAŞIMALARI YETERLİDİR. VİZELER SEYAHAT BAŞLANGICINDAN ÖNCE TÜRKİYE’DEKİ İLGİLİ KONSOLOSLUKLARDAN ALINMAK ZORUNDADIR. GİRİŞ YAPILAN ÜLKENİN SINIR KAPILARINDA VİZE ALINAMAZ. VİZE ALINMIŞ OLMASI O ÜLKEYE GİRİŞ YAPILABİLECEĞİ ANLAMINA GELMEZ. PASAPORT POLİSİ SİZİ ÜLKEYE SOKMAMA YETKİSİNE SAHİPTİR. BÖYLE BİR DURUMDA SORUMLULUK YOLCUYA AİTTİR. Rehberlik Hizmetleri: Rehber, çevre gezilerinde ve ekstra turlar sırasında gruba eşlik etmektedir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Rezervasyon ön ödeme tutarı: Bu rezervasyonun alınabilmesi için gereken minimum ödeme tutarı %50’dur. Kalan bakiye tur başlangıç tarihinden en geç 30 gün öncesine kadar tamamlanmak zorundadır. Vize bilgilendirme: Vize ile ilgili bilgi içinen az 1 ay öncesinden vize departmanımıza teslim etmeniz gerekmektedir. Vizenin acenta tarafından alınacak olması halinde ve vize için gerekli evrakların teslim zamanının tüketiciye bildirilmesi şartıyla tüketici tarafından zamanında teslim etmeyen evraklar nedeniyle vizenin alınmamasından doğan zararlardan seyahat acentesi sorumlu tutulamaz. Evrakları eksiksiz ve süresinde veren seyahat acentesi vizenin verilmemesinden dolayı sorumlu tutulamaz.

  Sigorta Bilgilendirme

  Zorunlu Sigorta: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.) Seyahat Sigortası: Misafir dilerse ek ücret ödeyerek, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına ve vefat eden sigortalının nakli vb. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.

 • İki yada üç kişilik odalarda Kişi Başı : 1119 EUR (Uçak bileti dahil değil)
  Single Oda Konaklama : 1399 EUR
  İki yetişkin yanında 2-11 çocuk : 949 EUR